Welkon Welding

Rotatör Çevirici (Tank Çevirici)

Rotatör çevirici ve Tank Çevirici sistemleri tank, boru vb. birçok uygun iş parçasının döndürülmesi amacı ile tasarlanmıştır. Tank çevirici motorlu ve diğeri avara olarak dönen ünitelerden oluşmaktadır.

Rotatör Çevirici Nedir?

Rotatör çevirici ünitelerin sayısına ve çapına göre tasarlanmış tekerlekler, malzemelerin durumuna göre özel olarak kaplanmaktadır.

Rotatör çeviricinin hız ayarları sürücü ile yapılmakta olup, uzaktan kumanda ile hız kontrolü yapılabilmektedir. 500 mm den 6000 mm çapa kadar standart olarak üretilmektedir. Ayrıca isteğe bağlı olarak çok daha büyük rotatör çeviriciler de üretebilmekteyiz. Tank ve boru üretimi yapan firmalar başta olmak üzere kaynakla üretim yapan tüm fabrika ve atölyelerde kullanılmaktadır. Üretim sırasında maliyetleri düşürmenize yardımcı olur ve çalışma süresini kısaltarak üretim gücünüzü artırır.

İmalatını yaptığımız rotatör çevirici tekerler çelik ve poliüretan kaplıdır. Ayrıca çok yüksek sıcaklıklara dayanıklı çeviriciler de üretmekteyiz. Rotatör çeviriciler konvansiyonel çevirici, kendinden ayarlı çevirici ve hidrolik kaldırma çevirici olmak üzere 3 farklı tipte üretilmektedir. Kolon bom sistemleri ile senkron çalışabilmektedir. Ürettiğimiz rotatör çeviriciler 1 tondan 250 tona kadar dönebilme kapasitesine sahiptir. Ayrıca ray üzerinde sabit veya hareketli olabilir.

Rotatör Çevirici Kullanım Avantajları

Rotatör çevirici kullanım avantajları fazla olması ile kaynak yapılan her sektörde kullanıldığı görülmektedir. Çelik ve poliüretan olarak tekerleri imal edilmektedir. Tekerlerin çelik olarak imal edilmesi ile yüksek ısı olan fabrikalarda uzun ömürlü kullanımı mümkün olmaktadır. Çeviricilerin üzerinde bulunan kabloyla bağlı kumanda ile uzaktan kumanda edilmektedir. Sabit olarak kullanılabildiği gibi yürüyen sistem de oluşturulabilmektedir. Ürünün kullanım avantajları arasında şunlar yer almaktadır.

Rotatör Çevirici Özellikleri:

  1. Rotatör çeviriciler ağırlığı 1 ton ile 250 ton ağırlığında malzemelerin döndürülmesi ve sabit pozisyonda tutulmasını sağlar.
  2. Kaynağın kaliteli ve hızlı yapılmasına yardımcı olur.
  3. Gaz altı, toz altı ve tig kaynak sistemlerinde kullanılabilmektedir.
  4. Uzaktan kumandalıdır bu sayede iş güvenliği üst seviyededir.

Rotatör Çevirici Üreticisi

Rotatör çevirici üreticisi olarak müşterilerimize kontrolü kolay ve iş verimini arttıran ürünler sunmaktayız. Çeviricilerimiz aynı zamanda gerektiği durumlarda kolon bom sistemleriyle birlikte kullanılabilmektedir. Tank çeviriciler büyük ebatlı kazanların yatay konumda tutulmasını sağlar. Bu konumda sabit tutularak ve döndürülerek kaynak kolayca yapılabilmektedir. Firmamızın ürettiği çeviricilerle tank, boru, kazan gibi büyük boyutlu olan silindirik malzemelerin kaynağı hızla yapılabilmektedir.

İş veriminizi arttıran, kaynağın mükemmel yapılmasını sağlayan çeviricilerimizi yüksek standartlarda üretmekteyiz. Kalite kontrolleri ve testleri yapıldıktan sonra ürünlerimizi müşterilerimize sunmaktayız. Fabrikanızda, atölyenizde ihtiyaç duyduğunuz çevirici için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İstediğiniz ekstra özelliklerle imalatını kısa sürede yapmaktayız. Bunun yanında standart özelliklerde olan tank çeviricilerin gönderimini hemen yapmaktayız.

Rotatör Çevirici (Tank Çevirici)

Rotatör çevirici aynı zamanda tank çevirici olarak adlandırılan ürün çapı büyük olan silindirik malzemelerin döndürülmesi, uygun pozisyon bulunarak sabit tutulmasını sağlamaktadırlar. Kaynak imalatı yapılan fabrika ve atölyelerde mutlaka yer alması gereken ürünler arasında yer almaktadır. Özellikle büyük malzemelerin döndürülmesi, sabit tutulması bu ürünle sağlanarak kaynağı sorunsuz yapılmaktadır.

Rotatör çevirici de malzemenin döndürülmesini sağlayan tahrikli diğeri ise avare iki ünite bulunmaktadır. Kullanıldığı alana bağlı olarak birden çok sayıda çevirici kullanılmaktadır. Büyük çaplarda olan kazan, tank, varil, rüzgar enerjisi tribün direkleri, boru gibi silindirik olan malzemelerde kullanılmaktadır. Çeviriciler kendinden ayarlı, hidrolik kaldırmalı ve konvansiyonel olarak üç farklı tiptedir. Bu sayede her sektöre uygun olan çevirici bulunmaktadır.

Rotatör Çevirici İçin En Popüler Sorular

Üretimini yaptığımız rotatör çevirici için en popüler sorularımıza kolayca cevap bulmak için lütfen göz atın. Başka sorularınız varsa, hızlı ve doğru cevap alabilmemiz için lütfen bize bildirin.

Evet. Welkon istediğiniz adette rotatör çevirici üretmektedir.

Evet. Welkon, rotatör çeviricileri her ülkeye ihraç etmektedir. Bizimle iletişime geçerek hangi modellere ihtiyacınız olduğunu ve hangi ülkeden olduğunuzu bildirebilirsiniz.

Evet, rotatör çevirici her zaman gelip görebilir ve inceleyebilirsiniz.