Welkon Welding

Dairesel Kaynak Makinası

Dairesel kaynak makinası, imalat sektöründe geniş bir uygulama alanına sahiptir. Bu sistemi tek katmanlı, çift (veya daha fazla katmanlı) kaynaklarda kullanabileceğiniz gibi tig kaynağı, gaz ve tozaltı kaynağında da kullanmak mümkündür.

Dairesel Kaynak Makinası Nedir?

Dairesel Kaynak Makinası, kazanlar ve termosifonlar, hidrolik silindirler, konveyör makaraları ve konveyör tamburları, güneş enerjisi kazanları gibi birçok iş parçasının imalatında sıklıkla dairesel kaynak makineleri kullanılmaktadır. Ayrıca kök kaynağın kaynak yapılan bölgelerin altından geçmesi sağlanarak daha kaliteli ürünler üretilebilir.

100 mm’den 1000 mm’ye kadar çap, 300 mm’den 6000 mm’ye kadar boy ve 1 mm’den 10 mm’ye kadar tüm kalınlıklardaki malzemelere kolayca kaynak yapabilmektedir. İsteğe bağlı olarak daha büyük çap, kalınlık ve boylarda da imalat yapmaktayız. Pnömatik itme tahrikli karşı nokta sistemi sayesinde kaynak yapılacak malzemeler kolayca sıkıştırılır. Böylece kaynak esnasında sıkışan malzemenin hareketi engellenir ve tekli ve çiftli torç sistemleri ile hassas kaynak sağlanır. Welkon Welding olarak dairesel kaynak makinalarımız ile üretim hızınızı arttırabilir ve daha kaliteli ürünler üretebilirsiniz.

Dairesel Kaynak Makinemizin Teknik Detayları

Teknik detaylarWWDKM-1000WWDKM-1500WWDKM-2000WWDKM-3000
Malzeme Çapı (Min.Maks/MM)100-650100-650100-650100-650
İş Parçası Uzunluğu (MM)1000150020003000
Dönüştürücü Motoru (KW)0,370,370,751,5
Konik Tahrik Çapı (MM)200200200200
Merkez Tipi5 saat5 Gün5 Gün5 Gün
Malzeme Ağırlığı (KG)400400600800
Boyut (MM)1350x2200x15001350x2900x15001350x3400x15001350x4400x1500
RenkKırmızı -GriKırmızı -GriKırmızı -GriKırmızı -Gri
Kaynak YöntemiTig /Migmag/TestereTig /Migmag/TestereTig /Migmag/TestereTig /Migmag/Testere

Dairesel Kaynak Makinası Kullanım Avantajları Nelerdir?

Dairesel kaynak makinası kullanım avantajları sayesinde çevresel kaynağın yapıldığı tüm sektörlerde kullanılmaktadır. Kaynak kalitesinin artmasının yanında iş veriminin de artması ile dikkatleri çekmektedir. Zamandan ve iş gücünden tasarruf edilmesini sağlamaktadır. Azami derecede çarpılma parçaların üst üste bindirilmesiyle sağlanmaktadır. Kök kaynak yapılmakta ve üretimin kalitesi arttırılmaktadır. Çok ve tek pasolu kaynak yapılmasını sağlayan bu makinayla üretim seri olarak yapılabilmektedir. Bu makinanın kullanılması ile görülen yararları arasında şunlar bulunmaktadır.

Dairesel, çember şeklindeki iş parçalarının uç uca, iç içe geçerek kaynağının mükemmel yapılması mümkün olmaktadır.
Üretim yapılırken zaman ve iş gücünden tasarruf edilmesini sağlar.
Normal kaynaklara göre iki kat verim elde edilir.
İş güvenliği üst düzeydedir ve insan gücüne duyulan ihtiyaç azalır.

Dairesel Kaynak Makinası Üreticisi Hakkında Bilgiler

Dairesel kaynak makinası üreticisi olarak tüm ürünlerimizde son teknolojiyi kullanmaktayız. Makinayı standart ölçülerde olduğu gibi aynı zamanda farklı boyutlarda malzemelerin kaynağı için özel ölçülerde de üretmekteyiz. Makinanın hız ayarı yapılmakta bu şekilde kontrolünde yapılması mümkün olmaktadır. Firmamız tüm ürünlerini yüksek standartlarda üretmektedir. Gerekli kontroller yapılmakta test aşamasından sonra ürünler satışa sunulmaktadır.

Dairesel Kaynak Makinası Faydaları Nelerdir?

Dairesel kaynak makinası dairesel kesitlerin uç uca kaynağının yapılmasında kullanılmaktadır. Tank kaynak makinası olarak da adlandırılmaktadır. Bu adı almasını sağlayan özelliği ise tank formunda olan dairesel, silindirik olan malzemelerin çevresel ve daire olan uçlarının kaynağının kaliteli şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Yapılan kök kaynak malzemenin alt kısmında nüfus eder ve kaynağın kalitesi maksimum düzeyde olur.

Zamandan ve iş gücünden tasarruf yapmayı sağlayan bu makinayla iş verimi arttırılmaktadır. Seri üretim yapılmakta ve fabrikaların kesintisiz çalışması mümkün olmaktadır. Tig, toz altı, gaz altı kaynaklarla kullanılmaktadır. Makinada bulunan sıkma kafası ile malzeme sabitlenir ve hassas kaynak imalatı yapılabilmektedir. Üretim hızını arttıran bu makinanın kullanım alanı gittikçe artmaktadır. Standart olarak çift torçlu olarak makinanın üretimi yapılmaktadır. Bunun yanında ihtiyaca bağlı olarak tek torçlu ya da daha fazla torçlu olarak da üretimi yapılmaktadır.

Dairesel Kaynak Makinası Kullanım Alanları Nelerdir?

Dairesel kaynak makinası kullanım alanları sunduğu avantajlar ile kullanıldığı sektörler artmaya devam etmektedir. Çapı 100 mm ile 1000 mm arasında boyu 300 mm ile 6000 mm olan tüm dairesel ve silindirik iş parçalarının kaynağının yapılmasında kullanılmaktadır. Kaynağın yapılacağı malzemenin et kalınlığı 1 mm ile 10 mm arası olabilmektedir. Bunlar standart ölçülerdir ihtiyaca yönelik olarak farklı ölçüler de de üretim yapılabilmektedir. Ürüne adını veren tank kaynak makinası ile lpg tankları, termosifon, boyler, konveyör rulosu ve konveyör tamburu, hidrolik silindir, güneş enerjisi kazanları imalatında bu kaynak makinasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Makinayla dıştan dairesel kaynaklı işlemler yapılmaktadır. Makinaya yerleştirilen silindirik malzeme sıkma sistemi ile sabitlenir. Hız kontrol ayarı ile tek ya da çift torçlu olarak kaynak hassas şekilde yapılmaktadır. Makinanın temel elemanları arasında şasesi, dönen mil kutusu, kirişi, pnömatik punta, kaynak torçu, kaldırma mekanizması, kaynak kontrol sistemleri bulunur. Verimi arttırmakta ve üretim hızını iki katına çıkartmaktadır.

Welkon Welding

Sıkça Sorulan Sorular

Üretimini yaptığımız dairesel kaynak makineleriniz için en popüler sorularımıza kolayca cevap bulmak için lütfen göz atın. Başka sorularınız varsa, hızlı ve doğru cevap alabilmemiz için lütfen bize bildirin.

Evet. Welkon istediğiniz adette dairesel kaynak makinası üretmektedir.

Evet. Welkon, dairesel kaynak makinelerini her ülkeye ihraç etmektedir. Bizimle iletişime geçerek hangi modellere ihtiyacınız olduğunu ve hangi ülkeden olduğunuzu bildirebilirsiniz.

Evet, dairesel kaynak makinelerimizi her zaman gelip görebilir ve inceleyebilirsiniz.