Welkon Welding

Dairesel Kaynak Makinası & Sistemleri

Dairesel Kaynak, Dairesel kaynak makinası ile ilgili tüm bilgilere ve makinemizin görsellerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Dairesel Kaynak Makinası ve Sistemleri Nedir?

Dairesel formdaki malzemelerin dairesel kaynağında kullanılan dairesel kaynak makinası, kaynak işleminin yapıldığı bölgenin altına kök kaynağının gelmesini sağlar. Malzeme ve zaman tasarrufu ile verimi ve verimi iki katına çıkarır. Ekstrüzyon kafaları ve pnömatik tahrikli karşı punta kaynak sistemi ile 100 mm – 1000 mm çapında, 300 mm – 6000 mm uzunluğunda ve 1 mm – 10 mm kalınlığındaki malzemeleri ekstrüde etmek mümkündür ve Ekstrüde edilen malzemeleri hız kontrol ayarları ile tek – çift tork mekanizmalarına bağlayarak hassas kaynak yapmaktır.

dairesel kaynak makinası
dairesel kaynak makinası

Dairesel Kaynak Makinası Teknik Detaylar

TEKNİK ÖZELLİKLERKWDKM-1000KWDKM-1500KWDKM-2000KWDKM-3000
Malzeme Çapı (Min.Max/MM)100-650100-650100-650100-650
Maksimum iş Parçası Boyu (MM)1000150020003000
Çevirme Motoru (KW)0,370,370,751,5
Ayna Çapı (MM)200200200200
Punta Tipi5 mors5 Mors5 Mors5 Mors
Malzeme Ağırlığı (KG)400400600800
Ölçüler (MM)1350x2200x15001350x2900x15001350x3400x15001350x4400x1500
RenkKırmızı -GriKırmızı -GriKırmızı -GriKırmızı -Gri
Kaynak YöntemiTIG/Gazaltı/ TozaltıTIG/Gazaltı/ TozaltıTIG/Gazaltı/ TozaltıTIG/Gazaltı/ Tozaltı

Dairesel Kaynak Makinası Kullanım Alanları Nelerdir?

Dairesel kaynak makinası kullanım alanları oldukça geniştir. Bundan dolayı makinaya olan ihtiyaçta artmaya devam etmektedir. İş parçalarının mükemmel şekilde birbiri ile kaynağının yapılması kullanımı sırasında güvenliğin maksimum düzeyde olmasını sağlamaktadır. Kaynak makineleri geliştirilmeden önce iş insan gücü ile yapılmaktaydı. İnsan gücü ile yapılan kaynak istenen güvenliği sağlamadığı gibi ayrıca işin yavaş ilerlemesine neden olmaktaydı. Dairesel kaynak makinesi sistemlerinin geliştirilmesi ile özellikle şu alanlarda kullanılmakta ve üretimin hızlanması sağlanmaktadır. 

Dairesel Kaynak Makinası Faydaları Nelerdir?

Dairesel kaynak makinası üreticisi olan firmamız yukarıda saymakta olduğumuz tüm ürünlerin kaynağının yapılmasında kullanılmaktadır. Düşük enerji tüketen bunun yanında yüksek verimli olan makinelerimiz tig, toz altı, gaz altı kaynak işlerinde kullanılabilmektedir. Kaynak yapılacak malzeme çapı, boyu ve et kalınlığı konusunda bilgi vermeniz halinde uygun özelliklerde dairesel kaynak makinesi üretimi yapmaktayız.

Firmamız tarafından üretimi yapılan bu sistemler ile mükemmel kaynak yapılabilmektedir. İş gücünden ve zamandan tasarruf edilebilmektedir. Dairesel kaynak makinesi fiyatları ve teknik özellikleri hakkında bilgiyi firmamızla iletişime geçerek alabilirsiniz. Üstün kalitede olan ürünlerimizi tüm Türkiye’ye göndermekteyiz. Bu şekilde hızlı ve kaliteli dairesel kaynak makinesine olan ihtiyacınızın karşılanmasını sağlamaktayız.

Dairesel Kaynak Makinası Nerelerde Kullanılır?

Dairesel kaynak makinası adından da anlaşıldığı gibi dairesel, çember olarak üretilen iş parçalarının birbirine kaynatılmasını sağlamaktadır. İki dairesel olan parçanın ağızlarının birbirinin üstüne getirilmesini, sıkılmasını ve kaynağının yapılmasını sağlamaktadır. Oldukça geniş kullanım alanına sahip olan bu makine yüksek verimli ve güvenli kaynak yapılmasında kullanılmaktadır. Dıştan içe doğru yapılan kaynak ile mükemmel sonuç alınmaktadır.

Kullanım alanı oldukça geniş bu sistemler iş verimliliğinin artmasını sağlar. Çift torçlu olarak standart özellikte dairesel kaynak makinası üretilmektedir. Bunun yanında tek toçlu ya da daha çok toçlu olarak da üretilebilmektedir. Bu özelliği kullanılacağı sektöre göre oluşan ihtiyaca göre oluşturulmaktadır. Kaynak için ayrılan sürenin minimuma indirilmesi mümkün olmaktadır. Makinede bulunan sıkma sistemi ile kaynak yapılacak parçanın kaymasının önüne geçilmektedir. 100 mm ile 1000 çapta 300 mm ile 600 mm boyda olan iş parçalarının kaynatılmasında kullanılmaktadır. İş parçalarının et kalınlığı 1mm ile 10 mm olabilmektedir. Bu ölçüler ihtiyaca göre arttırılabilmekte ve makine özel boyutlarda üretilebilmektedir.

Welkon Welding

Dairesel Kaynak Makinaları ve Sistemleri İçin Sıkça Sorulan Sorular

Üretimini yaptığımız dairesel kaynak makineleri ve sistemleri için en popüler sorularımıza kolayca cevap bulmak için lütfen göz atın. Başka sorularınız varsa, hızlı ve doğru cevap alabilmemiz için lütfen bize bildirin.

Evet. Welkon istediğiniz adette dairesel kaynak makinası ve sistemleri üretilmektedir.

Evet. Welkon, dairesel kaynak makineleri ve sistemlerini her ülkeye ihraç etmektedir. Bizimle iletişime geçerek hangi modellere ihtiyacınız olduğunu ve hangi ülkeden olduğunuzu bildirebilirsiniz.

Evet, dairesel kaynak makineleri ve sistemlerimizi her zaman gelip görebilir ve inceleyebilirsiniz.